![]() |
Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio VŠĮ NULC „TU GALI“ ir tokiu būdu paremkite Neįgaliųjų ugdymo ir lavinimo centrą, neišleisdami nė euro!
Nuoširdžiai dėkojame visiems, praėjusiais metais parėmusiems VŠĮ NULC "TU GALI" 2 procentais pajamų mokesčio. Jūsų palaikymas labai svarbus įgyvendinant įvairias paramos akcijas ir remiant neįgalių sportininkų dalyvavimą ir pasiruošimą varžyboms.
Pasirūpinkite, kad 2 procentai nuo Jūsų sumokėto pajamų mokesčio nepaskęstų bendrame biudžete. Maloniai kviečiame šiuos procentus skirti viešajai įstaigai „TU GALI“ (kodas 301177558 ).
Galite tai padaryti dviem būdais.
I. Atsispausdinkite ir užpildykite prašymo formą FR0512. Ją rasite čia Jums reikia įrašyti (didžiosiomis raidėmis): savo asmens kodą, telefono numerį, vardą, pavardę, adresą. Mokestinis laikotarpis: 2015. Pažymėti laukelį 6S.
Gavėjo tipas: 2. Gavėjo identifikacinis numeris (kodas):301177558 . Mokesčio dalies dydis (procentais): nurodykite 2 arba mažiau, jei paramą skaidote. Mokesčio dalį skiriu iki: galite nepildyti arba nurodykite laikotarpį, bet neilgesnį kaip iki 2018. Nuo š.m. Jūs disponuojate 3 proc. sumokėto pajamų mokesčio – iki 2 procentų pajamų mokesčio galite skirti paramos gavėjams, ir papildomai, jei pageidaujate, galite skirti iki 1 procento pajamų mokesčio politinei partijai. Prašymą reikia pasirašyti, nurodyti savo vardą bei pavardę. Užpildytą prašymą siųskite Valstybinės mokesčių inspekcijos skyriui (pvz. Vilniaus VMI, Ulonų g. 2, LT-08245 Vilnius) arba tiesiai į VMI prie FM Deklaracijų tvarkymo skyrių iki šių metų gegužės 1 d.
II. Prisijunkite prie Jūsų elektroninės bankininkystės tiesiogiai per banką, arba per elektroninio deklaravimo sistemą. Pasirinkti kitos paslaugos, e-deklaravimą, tuomet Jus iš karto nukreips į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS). Pasirinkite „Pateikti dokumentą“, „Pildyti portale“. Iš pateikto formų/dokumentų sąrašo Jums reikia surasti FR0512 formą. Užpildykite ir pateikite. FR0512 formai pildyti reikiami VšĮ NULC „TU GALI“ rekvizitai:
Dėkojame kiekvienam už skirtą paramą ir dėmesį !
Algimanto Brazaičio nuotr. / Ralis „Aplink Lietuvą 2015“
Šaltinis: 15min.lt
Šiemetinis ralis kartu buvo ir Lietuvos automobilininkų sąjungos rengiamų „LAS taurės 2015“ lenktynių šeštojo etapo varžybos. Penktadienį Kaune, Rotušės aikštėje, startavo 68 ralyje dalyvaujantys ekipažai, o finišo liniją, per tris ralio dienas įveikę 1140 km maratoną, kirto 53.
Pagrindinį lenktynių trofėjų – Prezidentės taurę – laimėjo Vyčio Pauliukonio ir Audronio Gulbino ekipažas, vairavęs „Subaru Impreza GT“ automobilį ir madas diktavęs nuo pat pirmųjų greičio ruožų. Tačiau lengva jų pergalės nepavadinsi. Juolab, kad dar prieš pačią paskutinę rungtį sekmadienio rytą Vilniuje 2 sekundėmis būsimuosius nugalėtojus lenkė visą ralį jiems ant kulnų mynę tokį pat automobilį vairuojantys Kęstutis Bielevičius su Tadu Zdanavičiumi.
![]() |
Algimanto Brazaičio nuotr./Ralis „Aplink Lietuvą 2015“
Ralio absoliučios įskaitos, o kartu ir pagrindinio varžybų trofėjaus likimas tiesiogine to žodžio prasme sprendėsi paskutiniuose specialiosios rungties metruose, kai Kęstutis su Tadu pažeidė vadinamąją bazės taisyklę. Jų automobilis pračiuožė finišo liniją, kai pagal reikalavimus automobiliui sustojus ji turi likti tarp priekinės ir galinės ašių ratų.
Dešimties sekundžių bauda K. Bielevičių ir T. Zdanavičių negailestingai bloškė į antrąją bendrosios įskaitos vietą, o pergale, iškovota tegu ir trapia vos 8,6 sek. persvara, džiaugėsi jau po pirmosios dienos batalijų lyderiais tapęs ekipažas.
Prezidentės taurė – pirmasis toks garbingas trofėjus turtingoje jų sportinių laimėjimų kolekcijoje. Ralio, o kartu ir SG 3000 klasės, laimėtojams įteiktos ir Krašto apsaugos ministro Juozo Olekos, TETE-A-TETE kazino, Kauno rajono ir Šiaulių miesto merų taurės. Antrosios vietos laimėtojai džiaugėsi Lietuvos automobilių sporto federacijos taure, kurią ekipažui įteikė LASF prezidentas Romas Austinskas.
![]() |
Algimanto Brazaičio nuotr./Ralis „Aplink Lietuvą 2015“
Trečiosios vietos laimėtojai pagerbti Lietuvos automobilininkų sąjungos taure. Įteikdamas šį prizą LAS prezidentas Rimvydas Anusauskas šiltai pasveikino trečiosios vietos laimėtojus Tomą Ramanauską ir Valdą Laurinkevičių, kurie nuo ralio laimėtojų atsiliko 53,6 sek.
Tretieji prizininkai, kurie laimėjo laisvosios ralio klasės batalijas, susižėrė ir Susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus, ir „Syngenta Agro Services AG“, ir Kauno bei Anykščių miestų merų taures. Visi trys pirmieji ralio bendrosios įskaitos laimėtojai tokias pačias vietas iškovojo ir besivaržydami „LAS taurės 2015“ įskaitoje.
![]() |
Algimanto Brazaičio nuotr./Ralis „Aplink Lietuvą 2015“
Finišo ceremonijai artėjant į pabaigą, regis, nedaug liko šio ralio dalyvių, kuriai atminčiai nebūtų išsivežę puikių taurių ar atminimo prizų. Be svarbiausiojo trofėjaus – Lietuvos Respublikos Prezidentės taurės – ralio „Aplink Lietuvą 2015“ nugalėtojams ir prizininkams įteiktos Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo, Krašto apsaugos ir šiemet pirmą kartą savo taurę įsteigusios Žemės ūkio ministerijų, LASF, LAS, Kūno kultūros ir sporto departamento, rajonų ir miestų savivaldybių taurės ekipažams, pasiekusiems geriausių rezultatų jų teritorijoje, ir kiti įspūdingi prizai.
Kolegos lenktynininkai ir finišo ceremoniją stebėję vilniečiai ypač šiltai sutiko žmonių su negalia įskaitos laimėtojus Gintarą Šalkauską ir Eveliną Drilingienę, sėkmingai įveikusius visą distanciją ir į ralio finišą atvairavusius BMW 330.
![]() |
Ekipažui įteiktos Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės ir „Plungės Jonis“ įsteigtos taurės. Gintaro ir Evelinos duetas ne tik šventė pergalę savo klasėje, bet ir užėmė gana aukštą 20-ąją bendrosios ralio įskaitos vietą.
Antrąją vietą neįgaliųjų grupėje, o kartu ir Klaipėdos miesto mero taurę iškovojo Algimantas Kojis su Vytautu Barecku („Honda Civic“), o treti liko Liudas Barkauskas su Jurgita Tuitaite, vairavę tokį pat automobilį kaip ir antrieji prizininkai. Žmonės su negalia raliuose „Aplink Lietuvą“ varžosi nuo pat jų atgaivinimo 1996-aisiais ir jiems tai yra vienintelis renginys metuose, kur jie gali išbandyti savo sugebėjimus lenktynių trasoje kaip lygūs su lygiais.
Pirmą kartą šių ralių istorijoje įsteigta Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės taure, kurią laimėtojams įteikė ministrės patarėja Jolanta Butkevičienė, džiaugėsi BMW 318 vairavę Vytautas Venclovas ir Erikas Sevriukovas. LASF taurėmis ir specialiais prizais LASF prezidentas R. Austinskas pagerbė geriausiai pasirodžiusius užsienio šalių ekipažus.
Šioje grupėje nugalėjo Dominico Baumano ir Raffaelio Kaufmano ekipažas iš Šveicarijos, ne tik pranokęs vokiečius Gunthardą Schleipeną su Georgu Willmsu bei Carsteną Wolthuseną su Olafu Moldzenu, bet ir išsivežęs iš Lietuvos specialiuosius Telšių ir Šiaulių miestų merų prizus.
Neliko nepastebėti ir neįvertinti vyriausias pagal amžių (sudėjus abiejų ekipažo narių metus), o taip pat jauniausias lenktynių dalyviai. Vyriausiajam ralio ekipažui – Vidmantui Petroniui ir Evaldui Torrau – Susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas įteikė vienų iš tituluočiausių šalies ralio meistrų, savo tėvo ir dėdės Kastyčio ir Arvydo Girdauskų atminimo taurę, o LAK garbės prezidentas, Seimo narys Stasys Brundza savo taure apdovanojo jauniausiąjį ralio dalyvį, trylikmetį šturmaną Roką Sviderskį. Ralio „Aplink Lietuvą 2015“ komandinę įskaitą laimėjo autoklubo „Alytaus chemija“ ekipa, aplenkusi „Rally 4 Fun“ ir ASK „Politechniką“.
|
Rugsėjo 18–20 dienomis šalies kelius sudrebino ralio „Aplink Lietuvą 2015“ gausmas. Varžybose, kurių dalyviai rungiasi dėl garbingiausio šių lenktynių trofėjaus – Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės taurės, netrūko nei greičio, nei intrigos. Tuo galėjo įsitikinti ir 11 prie starto linijos stojusių neįgaliųjų ekipažų, pasiryžusių nugalėti visas kliūtis ir įveikti net 1 140 kilometrų ilgio trasą.
Varžybos reikalauja profesionalumo
Šiemet Lietuvos automobilių klubo (LAK) organizuotame renginyje iš viso dalyvavo 65 sportininkų ekipažai, 11 iš jų – neįgaliųjų, tarp kurių ir vienintelis moteriškas. Norint dalyvauti tokio lygio varžybose būtina tinkamai pasiruošti. Tiek sveikiesiems, tiek neįgaliems sportininkams galioja aukšti profesionalumo standartai. „Čia yra būtini dokumentai, automobilių sporto federacijos išduota licencija. Didelį dėmesį skiriame saugumui ir kokybei, todėl kiekvienas dalyvis turi nepriekaištingai vairuoti, turėti reikiamus įgūdžius, atidžiai susipažinti su lenktynių taisyklėmis. Net ir patys geriausi sportininkai ne visada pasiekia finišą“, – pastebi lenktynių sporto komisaras Gražvydas Smetonis.
Tris dienas trukusio ralio metu sportininkai apkeliavo visą Lietuvą. Startavę Kaune, lenktynininkai iki pat vėlaus vakaro varžėsi Alytuje, Marijampolėje, Kazlų Rūdoje, Jurbarke, Tauragėje, Gargžduose, Klaipėdoje. Antrąją varžybų dieną ekipažai keliavo į Plungę, Telšius, Mažeikius, Akmenę, Joniškį, Šiaulius, Anykščius, Ukmergę, Vilnių ir kitus mūsų šalies miestus.
Varžybų direktoriaus pavaduotojos Dalios Tarailienės teigimu, šiose lenktynėse siekta atkleisti visus komandų talentus, jėgos išbandytos specialiuose greičio ruožuose, slalomo rungtyse. Sekmadienį sostinėje po paskutiniosios slalomo rungties paaiškėjo, kam atiteko nugalėtojų laurai.
Žmonių su negalia įskaitoje geriausiai pasirodė Gintaro Šalkausko ir šturmanės Evelinos Drilingienės ekipažas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos taurę jiems įteikė viceministras Laisvūnas Bartkevičius. Antrosios vietos ir Klaipėdos miesto mero taurės laimėtojais tapo lenktynininkai Algimantas Kojis ir Vytautas Bareckas. Treti liko Liudas Barkauskas ir Jurgita Tuitaitė.
Šis ekipažas į ralio trasą išvažiavo pirmą kartą. Nors ir patyrę nesėkmių (lūžo kai kurios mašinos dalys), automobilių sporto entuziastai teigė patyrę įsimintinų įspūdžių ir jau galvojantys apie kitų metų varžybas.
|
Netrūksta noro ir entuziazmo
Žiūrovų ovacijos ir džiaugsmingi šūksniai, blizgančios taurės ir pergalės. Tai dalykai, apie kuriuos svajoja ne vienas sportininkas. Tiesa, norint pasiekti trokštamų rezultatų, tenka nemažai paplušėti. Ralis „Aplink Lietuvą“ nėra išimtis.
Kol rezultatai dar nepaskelbti, o slalomo trasa rieda paskutiniai automobiliai, greta esančioje aikštelėje šurmuliuoja varžybas baigę sportininkai. Jų veiduose šviečia šypsenos ir atsispindi nuovargis. D. Tarailienė atkreipia dėmesį į neįgalių sportininkų mašinas. Dauguma jų neturi prabangios technikos, tačiau tai nesumažina noro išbandyti save.
„Sveikieji rungtynėms ruošia specialius sportinius automobilius, kurių nenaudoja kitoms reikmėms. Neįgaliųjų situacija dažniausiai būna kitokia. Jie rizikuoja – važiuoja vienintele turima transporto priemone. Tai reiškia, kad sugedus tokiam automobiliui žmogus neturės kuo jo pakeisti. Klaidos kaina lenktynėse šiuo atveju tampa daug didesnė, tačiau tai nesustabdo entuziastų, – ranka mostelėjusi į vieną iš pralekiančių automobilių kalba moteris. – Lietuva – viena iš nedaugelio valstybių, kur egzistuoja būtent tokio pobūdžio ralis. Europoje vargu ar rastume automobilių varžybas, kuriose susirungti gali ir sveikieji, ir neįgalieji“, – pastebi D. Tarailienė.
Šiemet iš 11 startavusių neįgaliųjų ekipažų finišą pasiekė 9. Sugedus mašinai iš kovos teko pasitraukti ir daugkartiniam ralio „Aplink Lietuvą“ dalyviui Linui Čepkauskui.
Akį patraukia į mašiną atsirėmęs vyras, vilkintis raudoną aprangą. Tai – vilnietis Mažvydas Butkevičius. Ralyje „Aplink Lietuvą“ jis dalyvauja jau antrus metus. Šį kartą įveikti kliūtis lenktynininkas bandė kartu su kolega Olegu Stočkumi. „Praeitų metų ralis man buvo kiek sudėtingesnis – neturėjau tiek patirties, o ir orai nelepino. Šlapias asfaltas tikrai nepalengvina važiavimo. Šiemet viskas paprasčiau, labiau pažįstama. Draugas pakvietė ir džiaugiuosi, kad neatsisakiau. Bent kartą gyvenime visiems patarčiau tai išbandyti“, – šiemetinio ralio įspūdžiais dalijosi M. Butkevičius.
Kad rezultatai džiugintų širdį
Šnekučiuojantis mus atidžiai stebi vyresnio amžiaus moteris kartu su nedidele mergaite. Susipažinus paaiškėja, kad tai viena iš renginio žiūrovių. Vilnietė Janina stebėti ralio atvyko kartu su anūke:
„Jei tik kuris nors etapas vyksta Vilniuje, visada stengiamės ateiti pažiūrėti. Mes – automobilių sporto mėgėjos. Ar pastebėjote, kad šiame ralyje ir neįgalieji važiuoja? Juk tai nuostabu. Noriu, kad vaikas nuo mažens matytų tokius gražius dalykus, sportininkus profesionalus, kurie kažko siekia“, – šypsosi moteris.
O kaip šie sportininkai pasiekia gerų rezultatų? Neįgaliųjų įskaitos čempionas Gintaras Šalkauskas sako, kad varžyboms ruošiasi labai atsakingai. Daug treniruojasi sporto salėje. Rengiasi ir psichologiškai. Pasak jo, klaidos gimsta iš neapdairumo, o prizų pasiekia tie, kurie moka susikaupti ir neprarasti budrumo.
„Kai sužinojau, kad vyksta tokie raliai, pirmas mano rūpestis buvo gauti tokioms varžyboms tinkamą mašiną. Tai padaryti ne visiems lengva. Mano automobilis valdomas rankomis. Varžybų metu kojas, kad netrukdytų, pririšu prie sėdynės. Žinoma, reikia turėti noro, įdėti pastangų – treniruotis, nedvejojant eiti pasirinktu keliu, mėgti sportą. Tuomet ir rezultatai džiugins širdį“, – įsitikinęs G. Šalkauskas.
Kristina USCILAITĖ
„Bičiulystė“, 2015, Nr. 37; www.biciulyste.lt
Puslapis 1 iš 2