Lithuanian Chinese (Traditional) English French German Japanese Norwegian Polish Russian Swedish

 

Prezidentės taurė – Vyčio Pauliukonio ir Audronio Gulbino ekipažui

 

Algimanto Brazaičio nuotr. / Ralis „Aplink Lietuvą 2015“

Šaltinis: 15min.lt

Sekmadienį sostinės S.Daukanto aikštėje finišavo tradicinis ralis „Aplink Lietuvą 2015“, kurį nuo pat pirmojo tokio ralio, įvykusio 1931 m., rengia Lietuvos automobilių klubas (LAK) ir kurio dalyviai varžosi dėl garbingiausio trofėjaus – Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės taurės.

Šiemetinis ralis kartu buvo ir Lietuvos automobilininkų sąjungos rengiamų „LAS taurės 2015“ lenktynių šeštojo etapo varžybos. Penktadienį Kaune, Rotušės aikštėje, startavo 68 ralyje dalyvaujantys ekipažai, o finišo liniją, per tris ralio dienas įveikę 1140 km maratoną, kirto 53.

Pagrindinį lenktynių trofėjų – Prezidentės taurę – laimėjo Vyčio Pauliukonio ir Audronio Gulbino ekipažas, vairavęs „Subaru Impreza GT“ automobilį ir madas diktavęs nuo pat pirmųjų greičio ruožų. Tačiau lengva jų pergalės nepavadinsi. Juolab, kad dar prieš pačią paskutinę rungtį sekmadienio rytą Vilniuje 2 sekundėmis būsimuosius nugalėtojus lenkė visą ralį jiems ant kulnų mynę tokį pat automobilį vairuojantys Kęstutis Bielevičius su Tadu Zdanavičiumi. 

Algimanto Brazaičio nuotr./Ralis „Aplink Lietuvą 2015“

Ralio absoliučios įskaitos, o kartu ir pagrindinio varžybų trofėjaus likimas tiesiogine to žodžio prasme sprendėsi paskutiniuose specialiosios rungties metruose, kai Kęstutis su Tadu pažeidė vadinamąją bazės taisyklę. Jų automobilis pračiuožė finišo liniją, kai pagal reikalavimus automobiliui sustojus ji turi likti tarp priekinės ir galinės ašių ratų.

Dešimties sekundžių bauda K. Bielevičių ir T. Zdanavičių negailestingai bloškė į antrąją bendrosios įskaitos vietą, o pergale, iškovota tegu ir trapia vos 8,6 sek. persvara, džiaugėsi jau po pirmosios dienos batalijų lyderiais tapęs ekipažas.

Prezidentės taurė – pirmasis toks garbingas trofėjus turtingoje jų sportinių laimėjimų kolekcijoje.  Ralio, o kartu ir SG 3000 klasės, laimėtojams įteiktos ir Krašto apsaugos ministro Juozo Olekos, TETE-A-TETE kazino, Kauno rajono ir Šiaulių miesto merų taurės. Antrosios vietos laimėtojai džiaugėsi Lietuvos automobilių sporto federacijos taure, kurią ekipažui įteikė LASF prezidentas Romas Austinskas.

Algimanto Brazaičio nuotr./Ralis „Aplink Lietuvą 2015“

Trečiosios vietos laimėtojai pagerbti Lietuvos automobilininkų sąjungos taure. Įteikdamas šį prizą LAS prezidentas Rimvydas Anusauskas šiltai pasveikino trečiosios vietos laimėtojus Tomą Ramanauską ir Valdą Laurinkevičių, kurie nuo ralio laimėtojų atsiliko 53,6 sek. 

Tretieji prizininkai, kurie laimėjo laisvosios ralio klasės batalijas, susižėrė ir Susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus, ir „Syngenta Agro Services AG“, ir Kauno bei Anykščių miestų merų taures.  Visi trys pirmieji ralio bendrosios įskaitos laimėtojai tokias pačias vietas iškovojo ir besivaržydami „LAS taurės 2015“ įskaitoje.

 

Algimanto Brazaičio nuotr./Ralis „Aplink Lietuvą 2015“

Finišo ceremonijai artėjant į pabaigą, regis, nedaug liko šio ralio dalyvių, kuriai atminčiai nebūtų išsivežę puikių taurių ar atminimo prizų. Be svarbiausiojo trofėjaus – Lietuvos Respublikos Prezidentės taurės – ralio „Aplink Lietuvą 2015“ nugalėtojams ir prizininkams įteiktos Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo, Krašto apsaugos ir šiemet pirmą kartą savo taurę įsteigusios Žemės ūkio ministerijų, LASF, LAS, Kūno kultūros ir sporto departamento, rajonų ir miestų savivaldybių taurės ekipažams, pasiekusiems geriausių rezultatų jų teritorijoje, ir kiti įspūdingi prizai.

Kolegos lenktynininkai ir finišo ceremoniją stebėję vilniečiai ypač šiltai sutiko žmonių su negalia įskaitos laimėtojus Gintarą Šalkauską ir Eveliną Drilingienę, sėkmingai įveikusius visą distanciją ir į ralio finišą atvairavusius BMW 330. 

 Ekipažui įteiktos Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės ir „Plungės Jonis“ įsteigtos taurės. Gintaro ir Evelinos duetas ne tik šventė pergalę savo klasėje, bet ir užėmė gana aukštą 20-ąją bendrosios ralio įskaitos vietą.

Antrąją vietą neįgaliųjų grupėje, o kartu ir Klaipėdos miesto mero taurę iškovojo Algimantas Kojis su Vytautu Barecku („Honda Civic“), o treti liko Liudas Barkauskas su Jurgita Tuitaite, vairavę tokį pat automobilį kaip ir antrieji prizininkai. Žmonės su negalia raliuose „Aplink Lietuvą“ varžosi nuo pat jų atgaivinimo 1996-aisiais ir jiems tai yra vienintelis renginys metuose, kur jie gali išbandyti savo sugebėjimus lenktynių trasoje kaip lygūs su lygiais. 

Pirmą kartą šių ralių istorijoje įsteigta Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės taure, kurią laimėtojams įteikė ministrės patarėja Jolanta Butkevičienė, džiaugėsi BMW 318 vairavę Vytautas Venclovas ir Erikas Sevriukovas. LASF taurėmis ir specialiais prizais LASF prezidentas R. Austinskas pagerbė geriausiai pasirodžiusius užsienio šalių ekipažus.

Šioje grupėje nugalėjo Dominico Baumano ir Raffaelio Kaufmano ekipažas iš Šveicarijos, ne tik pranokęs vokiečius Gunthardą Schleipeną su Georgu Willmsu bei Carsteną Wolthuseną su Olafu Moldzenu, bet ir išsivežęs iš Lietuvos specialiuosius Telšių ir Šiaulių miestų merų prizus.

Neliko nepastebėti ir neįvertinti vyriausias pagal amžių (sudėjus abiejų ekipažo narių metus), o taip pat jauniausias lenktynių dalyviai. Vyriausiajam ralio ekipažui – Vidmantui Petroniui ir Evaldui Torrau – Susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas įteikė vienų iš tituluočiausių šalies ralio meistrų, savo tėvo ir dėdės Kastyčio ir Arvydo Girdauskų atminimo taurę, o LAK garbės prezidentas, Seimo narys Stasys Brundza savo taure apdovanojo jauniausiąjį ralio dalyvį, trylikmetį šturmaną Roką Sviderskį. Ralio „Aplink Lietuvą 2015“ komandinę įskaitą laimėjo autoklubo „Alytaus chemija“ ekipa, aplenkusi „Rally 4 Fun“ ir ASK „Politechniką“.

Responsive Layout

We care about users who like surfing the web on their mobile device and we develop adaptive templates. OS templates it's 100% responsive, your site will be amazing not only on desktops but also on all modern mobile devices.


responsive-theme

Vadovas

VŠĮ NULC "Tu Gali"

VŠĮ NULC "Tu Gali" direktorius Gintaras Šalkauskas
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Adresas

Adresas

Mokslininkų g. 6A, LT-08412 Vilnius

Tel.: +370 686 53543

www.tugali.org

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Rekvizitai

Rekvizitai

Įmonės kodas: 301177558

PVM: LT100005010815

A/s:LT777300010104912512

SWEDBANK 73000

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.


Privatumo politika

Jums naudojantis VŠĮ NULC "Tu Gali"  interneto puslapiu www.tugali.org apie Jus rinksime informaciją, į kurią įeina Jūsų įvedama užklausų informacija, naujienų prenumeratos bei grįžtamosios informacijos užklausų informacija. Privatumo politika VŠĮ NULC "Tu Gali"  interneto puslapyje Jūsų pateikti asmens duomenys bus tvarkomi ypač atidžiai ir pagarbiai. Jūsų asmens duomenis VŠĮ NULC "Tu Gali"  naudos savo tik savo veiklai vykdyti, tvarkant bei administruojant apklausų užsakymus, atliekant informacijos pateikima ir pristatant savo projektus. Jūsų duomenys taip pat bus naudojami šiais tikslais: administravimo ir teisiniais sumetimais, sistemoms tikrinti, prižiūrėti bei plėtoti, ryšiams su klientais palaikyti.

REKLAMA

Siekdama pristatyti, mūsų manymu, Jus ypač dominančius pasiūlymus ir paslaugas  VŠĮ NULC "Tu Gali" gali naudoti Jūsų asmens duomenis reklamai bei informavimui. Jūs bet kada galite atsisakyti tokių reklamos pranešimų. VŠĮ NULC "Tu Gali" niekada neleis trečiosioms šalims naudoti Jūsų asmens duomenų rinkodarai ar susisiekti su Jumis.

SLAPUKAI

Slapukai yra maži tekstiniai failai, siunčiami iš tinklalapio serverio (pvz., www.tugali.org) į jūsų naršyklę, kai lankotės tinklalapyje. Priklausomai nuo jūsų naršyklės nuostatų, jie yra išsaugomi arba atmetami. Išsaugoti slapukai leidžia serveriams identifikuoti jūsų kompiuterį. Tai reiškia, kad pakartotinai grįžę į tinklalapį ir naudodamiesi slaptažodžiu apsaugotose tinklalapio srityse galite išvengti pakartotinio tų pačių duomenų įvedimo. Trumpiau sakant, slapukai palengvina naršymą po tinklalapius, kuriuose reikia ranka įvesti duomenis. Informuojame, kad rekomenduojama slapukus įrašyti siekiant patogesnio naudojimosi ir visiško svetainės funkcionalumo. Nepaisant to, jeigu norite, slapukus galite išjungti savo naršyklės parinktyse.

SAUGUMAS

Siūlome labai aukšto lygio apsaugą, kad apsaugotume Jus nuo Jūsų asmens duomenų praradimo, piktnaudžiavimo jais ir neįgaliotų asmenų naudojimosi. Duomenų apdorojimas ir siuntimas iš Jūsų tinklo naršyklės į mūsų serverį apsaugotas 128 b Secure Sockets Layer (SSL). NUORODOS Informuojame, kad ši privatumo politika taikoma tik VŠĮ NULC "Tu Gali"  tinklalapiui. Kadangi mūsų interneto svetainėje gali būti nuorodų į kitus tinklalapius, rekomenduojame prieš pateikiant savo asmens duomenis susipažinti su tų tinklalapių privatumo politika. Mes neatsakome už jokius duomenis, pateikiamus lankantis kituose tinklalapiuose.

E-mail: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Naudojimosi taisyklės

Autorinės teisės į tinklapį www.tugali.org (tokiau vadinamą Tinklapiu) bei į Tinklapyje pateikiamus tekstus, atvaizdus, garso ir vaizdo kūrinius, elektronines bylas, nuomones, komentarus ir kitą informaciją (toliau vadinamą Informacija) priklauso VŠĮ NULC "Tu Gali" , jei nenurodyta kitaip. Autorinės teisės į Tinklapyje pateikiamus tekstus, atvaizdus, garso ir vaizdo kūrinius, elektronines bylas ir kitą informaciją gali priklausyti ir kitiems asmenims, jei taip su šiais asmenimis sutarta.

Pavadinimai, emblemos ir logotipai, prekiniai ženklaii ir kiti autorinių teisių objektai, kurie vienaip ar kitaip pavaizduoti Tinklapyje, priklauso šių ženklų, pavadinimų, logotpių ir kitų autorinių teisių objektų savininkams. Tinklapis ir/arba jo autoriai, ir/arba savininkai, ir/arba administratoriai (toliau vadinimi Administracija) neprivalo atsilyginti Informacijos pateikėjui ir gali laisvai disponuoti jiems pateikta Informacija savo nuožiūra, nenurodydami Informacijos šaltinio ir/arba autoriaus.

Autorius gali kreiptis į Tinklapio administratorius, prašydamas pašalinti jo pateiktą informaciją, pridėti nuorodą apie autorystę ir pan. Jeigu Jums autoriaus teisėmis priklausanti medžiaga pateikta Tinklapyje be Jūsų žinios ir sutikimo, praneškite Tinklapio administratoriams, nurodydami šaltinį, kuriame galėtume patikrinti, kad medžiagos autorystė tikrai priklauso Jums, bei ką turėtume su ja padaryti – pašalinti iš savo svetainės, nurodyti (jei tai įmanoma) patalpinusio asmens duomenis, ar pridėti nuorodą apie Jūsų autorystę.

Jei talpinate Tinklapyje paskelbtą Informaciją, privalote gauti raštišką VŠĮ NULC "Tu Gali"  sutikimą vienareikšmiškai ir aiškiai nurodyti Informacijos šaltinį “VŠĮ NULC "Tu Gali". Informacijos, paskelbtos Tinklapyje, platinimas be raštiško VŠĮ NULC "Tu Gali"  sutikimo draudžiamas. Informacijos patalpinimas ir panaudojimas Siųsdami, skelbdami Informaciją Tinklapyje, Jūs suteikiate Administracijai gretutines teises į visą šią informaciją (jei nėra susitariama kitaip).

Jei Jūs nesutinkate su šia sąlyga, susisiekite su Tinklapio administratoriais dėl Informacijos talpinimo sąlygų. Jei Jūsų veiksmai talpinant Informaciją pažeistų Informacijos savininko (savininkų) ir/arba autoriaus (autorių) teises, už tai esate atsakingi Jūs. Informacija gali būti talpinama ir naudojama tik čia aprašytomis sąlygomis ir jokie kiti teiginiai, raštai, užuominos ir pan. negali būti laikomi susitarimais dėl Informacijos patalpinimo ir naudojimo. Administracija patvirtina, kad nenaudoja Tinklapyje pateikiamos Informacijos, o taip pat jame pavaizduotų ženklų, pavadinimų, logotipų ir kitų autorinių teisių objektų komerciniais tikslais. Atsakomybės apribojimai Informacijai Tinklapyje nesuteikiamos jokios garantijos. Administracija negarantuoja, kad:

  •  Informacija tinkama komercinei veiklai.
  •  Infomacija tinkama naudoti konkrečiais tikslais ar konkrečiam uždaviniui atlikti.
  •  Informaciją patalpinę asmenys gerbia ir nepažeidžia autorinių teisių.
  •  Informacija yra pilna ir patikima.
  •  Infomacija nepasenusi.

Administracija neprisiima jokios atsakomybės už Informacijos panaudojimą bei panaudojimo pasekmes nei Informacijos naudotojui, nei tretiesiems asmenims. Taip pat Administracija neprisiima atsakomybės už pasekmes, kurias gali sukelti laikinas ar nuolatinis Informacijos neskelbimas Tinklapyje, duomenų, patalpintų Tinklapyje, praradimas, negalimybė prisijungti prie Tinklapio bei gauti Informacijos iš jo. Administracija neatsako už reklamos turinį (taip pat ir forumuose), taip pat neprisiima jokių įsipareigojimų, susijusių su Tinklapyje reklamuojamomis prekėmis ar paslaugomis, taip pat nėra niekaip susijusi su reklamdaviais ir jų paslaugomis ar prekėmis.

Asmeninė informacija Tinklapyje Tinkalpyje pateikiamose komentarų, registracijos, užsakymo formose lankytojų gali būti prašoma pateikti asmeninę informaciją (pvz., nurodyti vardą, telefono numerį, gyvenamąją vietą, el. pašto adresą). Administracija niekada neprašo nurodyti slaptos asmeninės informacijos. Prisijungimo prie Tinklapio slaptažodis įvedamas tik specialioje formoje ir Jūs patys atsakingi už jo slaptumo išsaugojimą bei įsipareigojate neperduoti tretiems asmenims. Apie Tinklapio lankytojus surinkti duomenys yra saugomi nuo praradimo, neleistino naudojimo. Lankytojo asmeniniai duomenys gali būti panaudoti tuo atveju, jei mums reikėtų su juo susisiekti.

Informacija apie lankytoją, kuris grubiai pažeidžia portalo ir forumo taisykles, kenkia, nusižengia įstatymams, gali būti panaudota sprendžiant klausimą dėl jo elgesio ir tolimesnio lankymosi Tinklapyje. Administracija gali kreiptis į teisėsaugos organus bei interneto tiekėjus dėl netinkamo lankytojo elgesio, priklausomai nuo pažeidimo sunkumo ir formos. Tinklapio darbas Administracija negarantuoja nenutrūkstamo Tinklapio darbo. Jei Jūs naudojatės Tinklapio paslaugomis bendraudami su kitais asmenimis, keisdamiesi Informacija ir t.t., negarantuojame nenutrūkstamo ir patikimo šių paslaugų teikimo. Taip pat negarantuojame, kad Informacijoje nėra mums nežinomų kompiuterinių virusų, klaidų ar kitų galinčių Jums pakenkti dalykų. Nuorodos Visos Tinklapyje esančios nuorodos pateikiamos tik vartotojų patogumui.

Patekę į bet kokį tinklapį pasinaudodami Tinklapyje esančia nuoroda Jūs išeinate iš Tinklapio. Administracija nevaldo, nenaudoja ir nėra atsakinga už tinklapius, kurie nėra Tinklapio dalis. Administracija nevertina, ne pritaria arba nepritaria, netikrina ir nereklamuoja nei šių tinklapių turinio, nei jų teikiamų paslaugų, nei galimų jų aplankymo rezultatų. Už bet kokį Tinklapyje esančių nuorodų panaudojimą ir/arba nepanaudojimą visa atsakomybė atitenka vartotojams.

Jūs galite patalpinti nuorodas į Tinklapį ir/arba atskirus jo puslapius su sąlyga, kad laikysitės šių reikalavimų:

  • Nuoroda turi būti nukreipta tiesiai į Tinklapį. Draudžiama Informaciją patalpinti taip, kad ji atrodytų patalpinta tinklapyje, iš kurio duodama nuoroda (pvz. wrapper).
  • Būtina išlaikyti Tinkalpio neutralumą, t.y. draudžiama kurti įspūdį ir/arba nuomonę, kad Tinklapis ir/arba Administracija ir/arba Tinklapio lankytojai palaiko vieną ar kitą tinklapį, nuomonę, produktą, paslaugą ir t.t.
  • Draudžiama pateikti neteisingas žinias, informaciją apie Tinklapį ir/arba Administraciją, ir/arba Tinklapio vartotojus, ir/arba Tinklapio produktus bei paslaugas.

Maloniai prašome laikytis šių taisyklių.

Pagarbiai VŠĮ NULC "Tu Gali"